GündemHaberler

GetContact kendi onayımızla kişisel bilgilerimizi çalıyor

Son günlerde başka kişilerin bizi rehberine nasıl kaydettiğini görebildiğimiz uygulama GetContact büyük bit tehlike haline geldi. Bu program sayesinde tanımadığımız numaralar bizi aradığında arayanın kim olduğunu görebiliyoruz fakat bu işlem için uygulama kurulan telefonda ki tüm kişi listesine erişme izni istiyor.

İnsanlar bu programı kullanabilmek için bu izinleri verdiğinde tüm kişi listesi isimleri, numaraları ve bir çok özel bilgisi  programın veri tabanına kaydediliyor. İnsanlara başkalarının onları nasıl kaydettiğini öğrenmek eğlenceli ve güzel geliyor fakat işin arkasında yatan tehlike çok büyük. Kişisel verilerimiz programın sahibinin eline kolaylıkla geçmiş oluyor ve bu da çok büyük bir maddi değer anlamına geliyor. Kişisel verilerimizi kolaylıkla reklam için kullanacak kişilere satılabilir. Bu kişilerden istemediğimi halde sahte reklamlar alabiliriz. Çoğu insan bu tehlikenin henüz farkında değil.  Program her geçen gün daha fazla yükleniyor ve daha fazla kişinin verileri çalınmış oluyor. Eğer sizinde telefonunuzda bu uygulama yüklü ise biran önce kaldırmalı ve yeni yüklemek isteyen arkadaşlarınızı uyarmalısınız.

GETCONTACK HESAP SİLME KULLANICILARI UĞRAŞTIRIYOR

GetContack numara silme işlemi insanları uğraştırıyor. Sisteme eklenen Unlist özelliğini kullanarak numaramızı silebiliyoruz fakat numaramızın tamamen sitemden silinmesi biraz zaman alıyor. Bu işlem için öncelikle uygulamada yer alan ayarlar sekmesine girmemiz gerekiyor daha sorna GetContact Hakkında sekmesini açıyoruz buradan  hesap Ayarları sekmesine giriyoruz ve son olarak hesabı sil seçeneğini seçerek işlemi tamamlıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu