Genç kızı kanlar içinde tarlada buldular

Öğretim üyesi Doç. Dr. Sadettin Baştürk ile Bilim uzmanlığı bölümünde eğitim alan öğrencisi Kübra Yılmaz, tarlada kanlar içinde bulundu. Söylenene göre Kübra Yılmaz, nişanlanmak isteyen Sadettin Baştürk’e ayrılmak istediğini söyledi ve o da sinirlenip Kübra Yılmaz’ı öldürüp sonra da kendi canına kıydığı söyleniyor. Nevşehir kent merkezine 15 dakika olan Çardak köyü yakınlarında tarlasında biri kadın diğeri erkek iki kişinin kanlar içinde yattığını gören çiftçi hemen jandarmaya haber verdi.

Jandarma yaptığı incelemelere göre; cesetlerin birinin Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde öğretim görevlisi olan evli ve iki çocuk babası Sadettin Baştürk’e ait olduğunu tespit etti. Diğer cesedin ise aynı bölümde ve üniversitede yüksek lisansını tamamladıktan sonra Bilim Uzmanlığı eğitimi alan Kübra Yılmaz’a ait olduğu anlaşıldı. Nevşehir Valisi ikilinin ölüm nedenlerinin tam olarak belli olmadığını yapılan otopsi sonucu belirleneceğini söyledi. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ise ortaya çıkan bu durumdan dolayı üzgün olduklarını ve bu durumun üniversiteye mal olmaması için dava açıldığını belirtti.

ÜNİVERSİTE OLAYLARDAN DOLAYI ÖZÜR DİLEDİ

Kübra Yılmaz ve Öğretim Görevlisi Sadettin Baştürk arasında yakınlaşma olduğu ve Sadettin Baştürk’ün Kübra Yılmaz’la nişanlanıp evlenmek istediğini belirtmesi üzerine, Kübra’nın bu durumu istememesi ve karşı çıkmasından dolayı zorla ormanlık bir alana götürerek vurduğu düşünülüyor. Kendisinin ise nasıl öldüğü hakkında kesin bir bilgi yok. Otopsiden beklenen raporun gelmesi sonucunda durum açığa çıkacak.

YAZAR: İlkay

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yemeklerde kullandığımız ısırgan otundan sağlıklı boya yapıyor

Giresun’da fındık bahçeleri olan bir firma, ısırgan otundan tekstil firmalarından kullanılabilecek boya elde etti. Bu gelişme ülkemizde güzel şeylerinde olduğunu bize hatırlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.