GenelSağlık

Gece Saat 3- 5 Arası Uyanıyorsanız Bu Haberi Mutlaka Okumalısınız

Hiç bir alarm kurmadan, ortada bir neden yokken her gece uyanıyorsanız bunu dikkate almalısınız. Bunun bir nedeni vardır.

Farkında olmadan vücudunuzda farklı enerjiler taşıyor olabilirsiniz. Vücudumuzda dolaşan bu enerji minerallerinin de bir saat var. Eski Çin Tıbbına göre bu mineraller her saat vücudumuzun farklı bölgelerini harekete geçiriyor.  Her gece bu saatler arasında uyanmak vücudumuzdaki o bölgenin enerjisinin düştüğünü yada zorlandığını göstermektedir.

Her Akşam Saat 21:00 ve 23:00 arasında uyumakta zorlanıyorsanız:

Normalde bu saatler çalışan insanların yatağa geçip uyumak ve dinlenmek istedikleri bir saattir. Eğer bu saatlerde uyumakta zorlanıyorsanız bu gün içerisinde aşırı stres ve endişeli olduğunuzu göstermektedir.

Geceleri 23:00 ile 01:00 arası uyanmak

Esli Çin tıbbına göre enerji minerallerinin safra kesemizde olduğu zamanlardır.  Bu saatte uyanıyorsak duygusal bir hayal kırıklığı ve üzüntü içerisinde olduğumuzu göstermektedir.

Geceleri 01:00 – 03:00 arası uyanmak

Eski Çin tıbbına göre vücudumuzda ki enerji bu saat diliminde karaciğerimiz dedir.  Bu saatler içerisinde uyanıyorsak oldukça öfkeli ve sinirli bir gün geçirmişiz demektir. Bu saatlerde uyanmamak için soğuk bir su içmek ve kendimizi sakinleştirmeliyiz.

Geceleri 03:00 – 05:00 arası uyanmak

Bu saatleri içerisinde uyanıyorsak enerji kütlesinin akciğerlerimiz den geçtiğini ve mutsuz olduğumuzu göstermektedir.  Tekrar uykuya dalabilmek için sakin bir şekilde yavaş yavaş nefes almalı ve kendimize olan güvenimizi güçlendirmeliyiz.

Ayrıca bu saatlerde uyanmak size bazı güçlerin bazı önemli mesajlar gönderdiği anlamına da gelebilir.

Sabah 05:00 – 07:00 arası uyanmak

Bu saatte uyanıyorsak enerji kütlesinin kalın bağırsaktan geçtiğini göstermektedir. Tekrar uykuya dalabilmek için kaslarımızı esnetmeli ve tuvalete gitmelisiniz.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu