En YenilerGenelKadınSpor

EVDE YAPILARAK HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK HAREKETLER

EVDE YAPILARAK HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK HAREKETLER

Çoğu insan malum hayat şartları ve çalışma koşulları yüzünden çoğu zaman kısa bir yürüyüşe bile çıkamıyorlar. Ev hanımları o günden bu güne koşarken “yürüyerek gideyim de yiyeceklerime yer açayım” diye düşünürken yaptıkları o yürüyüşte verdikleri kalorilerin 2-3 katını yedikleri ufacık bir poğaçadan aldıklarını duyunca ne yapacaklar acaba?

Bu yüzden vazgeçmeden evde yemek yaparken, bebeğiniz uyuduğunda ve bazen de temizlik yaparken hem yaptığınız işleri keyifli hale getirin hem de güzel güzel kalorilerinizi yakın. Benden küçük bir tavsiye J

  • 5 DAKİKALIK KALÇA ÇALIŞTIRMA

Squat dediğimiz, halk arasında da omuz hizasında bacaklarımızı yanlara açarak dik bir pozisyon alıp oturup kalkar gibi eğilip kalkma. Kolaylık olsun diye arkanıza bir sandalye de koyabilirsiniz ancak oturmamak şartıyla.

  • POPO SIKIŞTIRMA

Yüzüstü yere uzanıp kollarımızı ve bacaklarımızı aynı anda kaldırarak popomuzun sıkıştığını hissedebilirsiniz.

  • 10 DAKİKA YERDE KOLLARIMIZI ÇALIŞTIRMA

Dambıl her evde bulunan bir şey olmadığı için evde bulunan 1litrelik su şişelerine su doldurarak dambıl görevi görebilir. Sırt üstü yere uzanıp kollarımızı yanlara açıyoruz ve dizlerimizi de kendimize doğru çekip 90 derece tutuyoruz. Açtığımız kollarımızı vücudumuza doğru getirip yanlara açıyoruz

  • KARIN KASI ÇALIŞTIRMA

Sırtüstü yere yatıp bacaklarımızı ve kollarımızı aynı anda kaldırabiliriz

  • KOL SARKMALARI İÇİN 5 DAKİKALIK ÇALIŞMA

Evde bulunan lastikli ya da normal elastik özelliğini kaybetmemiş çorablarınızla kolaylıkla yapabilirsiniz. Arkanızda tuttunuz çorabı aşağı yukarı çekerek kollarınızın güçlendiğini görebilirsiniz.

  • ARKA KOL ÇALIŞTIRMAK İÇİN SANDALYEYLE YAPILAN 5DAKİKALIK ÇALIŞMA

Sandalyeyi arkamıza alarak ellerimizle sandalyenin köşesinden tutup aşağı doğru eğilip kalkıyoruz.

 

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu