Erken doğum riski olan kadınlar bol bol bitter çikolata yemeliler

Bitter çikolatanın faydaları yıllardır saymakla bitmiyor. Yeni keşfedilen bu faydası da hamileleri sevindirecek. Her gün belirli bir miktar bitter çikolata yemek erken doğum riskini azaltıyor. Bitter çikolata içerik olarak magnezyum, kalsiyum ve fosfat açısından zengindir. Bu da hamilelerin günlük alması gereken temel minerallerdir. Bitter çikolatanın gebelerde yapılan testlere göre kan basıncını dengelediği, kan şekerinde ve karaciğer fonksiyonlarında olumlu değişimler gözlenmiştir. Sağlıklı bir gebelik için bol bol bitter çikolata tüketilmelidir.

Gebelik dönemlerinde demir eksikliği görülen kadınların tüketmeleri önerilir.  Ayrıca diyet yapanların da gönül rahatlığıyla kullanabilecekleri bir çikolatadır. Çünkü yoğun tadıyla tatlı krizlerini de önler. İçeriğinde daha çok kakao olan yoğun bitterleri tercih etmelisiniz. Günlük 20 gram yani 2 kırılmış parça yeterli olacaktır. Çok da fazla tüketilmemelidir. Çünkü içeriğinde kafein ve yüksek kalori vardır. Haftada 3 porsiyon bitter çikolata preekalmpsi olarak bilinen erken doğum riskini azalttığı söyleniyor.

GEBELİK ŞEKERİNE DİKKAT ETMEYİ UNUTMAYIN

Gebelik şekeri olmayan bireyler günlük 2-3 kırık rahatlıkla tüketebilirler. Bitter birçok enzimin kolaylıkla salgılanmasını sağlayarak vücuda sağlık verir. İçeriğindeki flovonoidler ile kalp sağlığını koruyucu etkisi vardır. Aspirin gibi kan sulandırıcı etkisi olduğunu biliniyor. Yaşlanmayı geciktirici etkisi vardır ve cildin elastik yapısını korur. En çok bilinen ve genellikle kadınların regl dönemlerinde kurtarıcısı olan endorfin hormonunu yükselterek mutluluk hormonu salgılatır. Endorfin genellikle kişiye keyif verir ve vücudun ağrı kesicisi olarak da bilinir.

YAZAR: İlkay

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

3 Günde 10 Kilo Verdiren Mucize Diyet

3 Günde 10 Kilo Verdiren Mucize Diyet

Kilo almak kolaydır fakat kilo vermek çok zordur. Sizde her haftaya başlarken diyete başlayacağınızı planlayıp …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.