Kadın

Epilasyon yaparken en az ağrıyan bölgenizden başlayın

Yazın sıklıkla epilasyon ihtiyacı duyarız, kimilerimizin ağrı eşiği yüksek olsa da kimi bayanların ağrı eşiği düşüktür. Bu yüzden ağrısız epilasyon yöntemlerini sizler için araştırdık. Öncelikle tüy dökücü kremler başta yer almaktadır, çoğu bayanların tercihi tüy dökücü kremlerden yana olmaktadır, cilt altına nüfuz ederek tüylerin dökülmesini sağlar. Tamamen ağrısız bir yöntemdir. Bazı kişiler tüy dökücü kremlerin tüyleri kökünden sökmediğini ve çabuk çıkardığını düşünse de kaliteli tüy dökücü kremlerin daha iyi sonuç verdiği kanıtlanmıştır.

Jilet kullanmak da ikinci sıradadır, bu yöntem kadınlar arasında acısız ve kolay olmasından dolayı çok kullanılır. Fakat tüyleri jiletle almanın tüyleri kalınlaştırdığı ve çoğalttığına inanılır. Oysa tüylerin sayısında artış olmaz sadece ağdaya göre çabuk uzar ve sertleşir. Kadınlar için özel üretilmiş jiletler mevcuttur, bunları tercih ederseniz tüylerin daha derinden alınmasına ve kesik problemleriyle karşılaşmamanızı sağlar. Epilatör kullanmak da bayanlar arasında son zamanlarda popüler olan bir yöntemdir. Cımbız gibi tüyleri kökünden almaya yarayan epilatör aletleri bayanlar için pratik ve kolay kullanım sunuyor. Özellikle kullanım sonrası epilatör başlığının temizliği de verimli çalışabilmesi için dikkat edilmesi gereken konulardan biridir.

EPİLASYON YAPILACAK BÖLGENİN KURU OLMASI DAHA AZ ACI VERİYOR

Ağrısız ve acısız tüylerden kurtulmak için birkaç dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Epilasyon yapılacak alanın kuru olmasına özen göstermelisiniz. Bacaklarınızı alırken en az ağrıyan yerden yani bacak altlarından başlamanız ağrı duymanızı azaltacaktır. Tüyleri alırken tüylerin uzanış yönüne doğru almalısınız ve elinizle gerginleştirmelisiniz. Ters yöne doğru hareketiniz kırmızı ve kaşıntılı deriye neden olacaktır. Ağrı eşiğiniz düşükse, bölgeyi uyuşturan ve yumuşatan kremler kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu