Sağlık

Eklem ağrılarına limon kabuğu mucizesi

Limonun her derde deva olduğunu biliyoruz, fakat kabuğunun bu denli etkisini duymamıştık. Limon kabuğu sayesinde çoğu insan eklem ağrılarının geçtiğini söylüyor. Size vereceğimiz tarifle eklem ağrılarınızdan kurtulacaksınız.

Limon kabuğu içine göre 10 kat daha fazla C vitamini içerir. İçerisinde doğal yağ esansı ve pektin bulunur. Uçucu yağ asitlerini de barındırır. Bunlar eklemlerde ki iltihaplanmayı azaltarak, ağrıların geçmesini sağlar. Ayrıca limon kabuklarında demir, potasyum ve kalsiyum çokça bulunur, bunlarda eklemler, kas ve kemiklerin gelişimi için oldukça önemli bileşenlerdir.

Eklemlerdeki ağrıyı geçirecek limon kabuğu tarifi

  • Limon kabuğu

Limon kabuklarını rendeleyin. Sadece sarı yerlerini beyaz olana ihtiyacınız yoktur. Rendelemiş olduğunuz limon kabuklarını ağrıyan eklem bölgelerinize bir bez yardımıyla sarınız. Bu uygulamayı 2 saat bekletiniz. Birkaç seferden sonra etkisini göreceksiniz.

  • Limon kabuğu-zeytinyağı

Limonun kabuklarını rendeleyin. Bir cam kavanoza koyunuz. Üzerini geçecek kadar saf doğal zeytinyağı ekleyiniz. Bu karışımı 15 gün, karanlık, serin bir odada bekletiniz. Daha sonra bu karışımı süzünüz. Artık kullanıma hazırdır. Bir gazlı bez yardımıyla ağrıyan bölgelerinize sürebilirsiniz. Bir gece boyunca bekletin, uygulamayı haftada 3 defa tekrar ediniz.

  • Limon kabuğu, zeytinyağı-okaliptüs yaprağı

Aynı şekilde limon kabuklarını rendeleyip, cam kavanoza koyunuz. Üzerine zeytinyağı ekleyiniz. İçerisine 5 tane okaliptüs yaprağı ilave ediniz. Bu karışımı 15 gün, karanlık, serin bir odada bekletiniz. Daha sonra süzüp, ağrıyan bölgelerinize uygulayınız. Bu uygulamaları haftada en az 3 defa tekrar etmeniz gerekmektedir.

 

Not: Bu yazımızın içeriği bilgi amaçlı olup, herhangi bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurmanız önerilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu