Sağlık

Egzamaya ve kuru ciltlere iyi gelen mucize yağ

Egzama ile uğraşanlar, ne kadar kötü bir hastalık olduğunu çok iyi bilirler. Bu hastalığa yakalananlar ne kadar çok çabalasa da bu hastalık yakanızı kolay kolay bırakmaz.

Bir çoğumuz kimyasal katkılı kremlerin bu hastalığa karşı çözüm olduğunu düşünüyoruz. Fakat bu kremler kısa sürede bu hastalığın çözümü gibi görünse de uzun vadede aslında bir çözüm olmadığı ortaya çıkmaktadır.

Egzama gibi hastalıklardan doğal yollarla kurtulmanızı sağlayacak mucize bir bitki var. Bu bitki sivilce gibi bir çok rahatsızlığa da iyi gelmektedir.

Bu bitki Hint defnesi olarak adlandırılır. Bu ağaçtan elde edilen kokusuz ve renksiz yağ 19. yüzyıldan bu yana alternatif tıpta oldukça sık kullanılmaktadır.

Hint defnesi

Bu bitkinin yağı keşfedilmeden önce yaprakları şifalı bir çayın yapımında kullanılmaktaydı. Bu çay antiseptik etkileri sayesinde cilt hastalıklarına, ağrılara ve enfeksiyonlara çok iyi gelmektedir.

Bu bitkinin yağı ilk olarak 1920 yılında Avustralya’lı bilim adamları tarafından bulundu. Bu süreden bu yana bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Hint defnesi yağının iyi geldiği 7 şey :

1- Yaralar ve enfeksiyonlar

Bu bitki antibakteriyel özellikleri sayesinde enfeksiyonlardan kurtulmanızı sağlıyor. Yapmanız gereken, Hint defnesi yağını sorunlu olan bölgeye damlatmak ve temiz bir bezle üzerini kapatmak. Bu şekilde bir gece beklettiğinizde sabaha yaranın çok daha iyi bir durumda olduğunu göreceksiniz.

2- Egzama ve sedef hastalığı

Hint defnesi yağının antiinflamatuvar etkisi de oldukça yüksektir.Bu yağı Lavanta yağı ve hindistancevizi yağı ile karıştırarak egzama ve sedef hastalığından kurtulabilirsiniz.

Egzaman

3- Sivilce

Yağ, sivilcelerden kurtulmanızı da sağlıyor. İki yemek kaşığı bala br kaç damla hint defnesi yağı ekleyerek karıştırın. Daha sonra bu karışımı sivilcelerin olduğu bölgeye sürün. Birkaç dakika bekleyin ve sonra bölgeyi yıkayın. Sivilcelerin azaldığını göreceksiniz.

4- Ayak mantarı

Hint defnesi yağı, ayak ve tırnak mantarına da iyi gelmektedir. Bu yağın faydasını tam olarak görmek için bir kaç ay boyunca her gün düzenli olarak mantarlı bölgelere uygulamanız gerekiyor.

5- Deodorant

Hint defnesi yağı bir çok hastalığa iyi gelmektedir. Tüm bu faydalarının yanında doğal deodorant yapımında da kullanabilirsiniz. Hint defnesi yağı, hindistancevizi yağı ve bir miktar karbonatı karıştırarak doğal deodorant yapabilirsiniz.

6- Saç ve kafa derisi

Hint defnesi yağı kullanarak doğal şampuanda yapabilirsiniz. Hint defnesi yağı, aloe vera, hindistancevizi yağı ve lavanta yağını karıştırarak şampuan elde edebilirsiniz. Ya da kullandığınız şampuanın içerisine Hint defnesi yağı ekleyerek kepeğe ve yağlanmaya karşı etkili bir şampuan elde edebilirsiniz.

7- Banyo temizliği

Hint defnesi yağı aynı zamanda mükemmel bir temizlik aracıdır. Özellikle banyoda oluşan küfe, kire ve yağa karşı oldukça etkilidir. Tek yapmanız gereken bir miktar su ile yarıştırıp sorunlu olan bölgeye uygulamak.

Not: Bu yağı sakın tüketmeyin. Zehirlenmelere neden olabilmektedir. Ayrıca alerjiniz olabilir bu nedenle doktorunuza danışmayı unutmayın.

Bu mucize yağın faydalarını herkesin öğrenmesi için paylaşmayı unutmayın .

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu