Yiyecek

Dünyada Yediğimiz En Zehirli Yiyecekler

Dünyada Yediğimiz En Zehirli Yiyecekler

  • KAJU FISTIĞI

Çok sevdiğimiz ve Brezilya’nın ünlü fıstığı kaju, çiğ olarak tüketildiğinde zehirli toksinlerini vücudumuza salar. Çünkü zehirli sarmaşıklar içinde yetişir. Bu yüzden asla çiğ tüketmeyin.

  • MÜRVER BİTKİSİ

Dünyada çok fazla tüketilen bu bitkinin yapraklarında ve meyvelerinin çekirdeklerinde siyanür bulunur. Tam olarak olgunlaşmadan ve pişirilmeden asla yemeyin.

  • KAN MİDYESİ

Güneydoğu Asya’da toplanan midyeler isimlerini yumuşak dokularında bulunan hemoglobin sıvısından alır. Çok düşük oksijenli yerlerde yaşayan ve hepatit A ve E virüsü taşıyan bu midye oldukça tehlikelidir.

  • AKE BİTKİSİ

Jamaika’nın ulusal bitkisidir. Ancak görülen siyah çekirdeklerini çıkarmadan ya da ham olarak tüketilirse Jamaika’nın Kusma Hastalığı olarak geçen bir sağlık problemiyle karşılaşırsınız.

  • BALON BALIĞI

Japonya’da tüketilen bu balığın derisinde, yumurtalıklarında ve karaciğerinde tetrodotoksin adı verilen bir madde vardır. Bu bir zehirdir ve bu zehrin panzehiri de bulunmuyor. Hatta Japonya’da restoranlarda bu balığı pişirecek aşçının 3 yıl eğitim alması gerekiyormuş.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu