En YenilerSinema

DİSTOPİK FİLM ÖNERİLERİ

DİSTOPİK FİLM ÖNERİLERİ

  • V for Vendette

V adlı maskeli bir adamın İngiltere’nin gelecekte elde edeceği totaliter rejime karşı şiddetle karşı çıkması sonucu halkın ayaklanmasına sebep olan bir konusu vardır. Tüm İngiltere halkını 5 Kasım günü Parlamentonun çevresinde buluşmaya davet eder.

  • Children of Men/Son umut

Yıllardan 2027, gelecek hiç umutlu değil. Son doğan bebeğin üzerinden 19 yıl geçmiş ve açıklanamayan bu doğum oranının azalması hiç de iyi şeyler doğurmayacaktır. Bir kısım halk bu olağan duruma karşı mücadele ederken kimileri de bu yokluk, hiçlik ve boşluğun içinde kaybolmayı  tercih etmiştir.

  • Blade Runner /Bıçak sırtı

Kaçak yapay insanları yakalamak gibi bir görevi olan polisin yaşadıkları ve çok büyük bir şehirde kaçan 5 yapay insanı bulmak zorunda olduğu anları anlatır.

  • Twelve Monkeys/12 maymun

Dünyada insanlığın yok olmasına neden olabilecek tehlikeli bir virüs dolaşmaktadır. Bu virüsten dolayı milyar insan ölmüştür ve kaçanlar da şehrin altındaki barınaklara sığınmışlardır. Bu esnada virüsten kurtulmak isteyen bilim insanları zamanı geriye döndürecek bir makine yaparlar. Gönüllü olan James kendini biranda 7 yıl geride bir akıl hastanesinde bulur.

  • Minority Report/Azınlık raporu

Gelecekte suçlular suç işlemeden yakalanmaktadırlar.  Ve bu durumdan yakalanan özel tim polisi suçsuzluğunu kanıtlamak için her şeyi yapacaktır.

  • Brazil/Brazilya

Dünya yönetiminin çekilemeyecek bir durum aldığı, bürokrasinin insan yaşamını tehdit ettiği bir dünyayı anlatıyor.

  • The Road / Yol

Bir felaket sonrası darmaduman olan Amerika’dan kaçmaya çalışan bir baba ve oğlunu yolda bekleyen tehlikelerin ışığında olanlar anlatılıyor.

  • Damızlık Kızın Öyküsü

Gelecekte doğum oranlarının çok azalacağı hatta hiç olmadığı dönemleri anlatan bir dizidir.  Günün birinde tüm kadınları işlerinden kovup bankadaki paralarına el koyulduğu bir dönem ve sorgusuz sualsiz bu durumu kabul etmek zorunda bırakılıyorlar. Ve hiç yetmezmiş gibi içlerinden en doğurgan yaşlarda olanları toplayıp ülkenin ileri gelenlerinin çocuklarını taşıyan damızlık kızlar yetiştiren bir yerde toparlıyorlar. İlginç ve sıra dışı bir hikâyeye sahip olan dizi herkesin izleyebileceği nitelikte olmadı kesin.

  • The City Of Lost Children /Kayıp Çocuklar Şehri

Açık bir denizin üstünde kendine yer edinen bir adamın gitgide yaşlanmasına ve mutsuz olmasına tek çare olarak ülkedeki çocukların mutlu rüyalarını çalmak gibi kötü bir düşüncesi vardır. Yakın kasabalardaki çocukları kaçırmaya başlayan adamın peşinden gelerek kardeşini kurtarmaya çalışan One’nın hikâyesine tanıklık edeceğiz.

  • A clockwork Orange/Otomatik portakal

Uyuşturucunun, hırsızlığın baş gezdiği bir ülkede suçüstü yakalanan bir gencin devletin suçlulardan birilerini denek olarak kullanmak istemesiyle kendini bir anda denek koltuğunda bulur ve bunların tek amacı hapishaneden kaçmak istemesidir.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu