Genel

Diş macunlarında ki renklerin ne anlama geldiği öğrenildi

Ağız ve diş sağlımız için günde en az 2 defa dişlerimizi fırçalamalıyız. Doğru diş macunu seçimi diş bakımının ilk adımıdır. Diş macunu dişlerin daha sağlıklı ve hijyenik olması için çeşitli maddelerden üretilmiştir. Diş macunu deyip geçmeyin. Tüm diş macunları temel olarak aynı görevi yaparlar, ama piyasadaki farklı renk ve markalar diş macunu alırken kafanızı karıştırıyor olabilir. Yapmamız gereken diş ve diş etlerimize uygun macunu seçmek olacaktır.

Diş macunu seçerken bu özelliklerine dikkat etmeliyiz. Diş eti rahatsızlıkları ve diş çürümesini engellemek için Florürlü diş macunu seçmelisiniz. Tamamen doğal bir mineral olan florür, diş macunu seçiminde öncelikli aranan bir maddedir. Florürlü diş macunu diş çürümesini engeller, diş eti sağlığı için yararlıdır. Dişleri dış etkenlerden korur. Dişlerinizin sararmasından şikâyetçi iseniz beyazlatıcı diş macunlarını seçmelisiniz. Ama dikkat etmeniz gereken bir nokta var ki o da beyazlatıcılı diş macunlarının içerisinde aşındırıcı maddeler vardır. Bu yüzden uzun süre kullanımlarda diş minesini aşındırır, böylece diş yüzeyinin daha çok lekelenmesini sağlar. Bu özellikteki macunları haftada bir kez kullanmanız önerilir.
Diş hassasiyeti olanlar için macunda aranması gereken maddeler ise potasyum nitrat veya sodyum sitrat olmalıdır.

RENKLER REFERANS OLARAK KULLANILIYOR

Diş macunu alırken dikkat edilmesi gereken, yıllardır kafaları karıştıran, “macunlar kimyasaldan mı?” üretiliyor deyip insanları endişelendiren macunların arkasındaki renk kutucukları; bu renklerin anlamı ise sadece ambalajın baskı aşamasında renklerin kalibresi için referans olarak kullanıldığının göstergesidir.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu