Değeri altınla yarışıyor ! Fakat vücudu zehirden koruyan tek besin

Bu yazımızda bahsedeceğimiz besin şuanda altın değerinde. Sadece yararları anlamında değil maddi değeri de altın ile yarışıyor. Bu besini hepimiz çok yakından biliyoruz aslın ve çoğu kahvaltı masasının vazgeçilmezi.

Bu mucize besin tahin, tahin pekmez ile karıştırıldığında mevsim değişikliğinden dolayı yakalandığımız hastalıkları yenmekle kalmıyor. Vücudumuzda zehirli ne kadar bakteri var ise hepsini yok ediyor ve vücudumuzdan atılmasını sağlıyor.

Öncelikle bu müthiş ikiliden tahinin nasıl yapıldığı ile başlayalım. Tahini, susamın farklı işlemlerden geçirilerek ve ezilerek sıvı hale getirilmiş şekli olarak da tarif edebiliriz. Tahin içerisinde C,E ve B vitaminlerini barındırdığından oldukça yararlı bir besindir. Bu vitaminler arasında E vitamini vücudu tamir etmek ile görevli vitamin olduğundan çok önemlidir.

Tahinin faydaları

  • Tahin, damar tıkanıklığını önlediği için kalp krizi riskini azaltır.
  • Kansere karşı savaşır.
  • Göz sağlığını destekler ve gözlerin daha sağlıklı olmasını sağlar.
  • Cildi parlatır ve güzelleştirir.
  • Vücudumuzda ilaç kullanımı yada radyasyona maruz kalmamızdan dolayı biriken ağır metalleri ve toksinleri temizler.
  • Alzheimer’a karşı oldukça etkilidir.

Tahin, içerisinde barındırdığı E vitamini sayesinde çok güçlü bir antioksidandır. Size yazımızın başında bahsettiğimiz gibi E vitamini vücudumuz için oldukça önemli bir vitamindir. Vücudun kendi kendisini yenilemesini sağlar ve doğada elde etmek oldukça zordur.

E vitamini aynı zamanda sperm azlığı çeken erkeklerinde derdine derman olacak bir vitamindir. Sperm azlığı yaşayan ve bu nedenle çocuk sahibi olamayan erkeklerin bu vitamini mutlaka takviye olarak almaları gerekmektedir.

Tahin aynı zamanda anne sütünü arttırıcı özelliğe sahiptir. Bu nedenle yeni doğum yapmış annelerin tüketmesi tavsiye edilir. Tahin, çocukların beyin, zeka ve kemik gelişimleri içinde çok faydalıdır. Çocuklarında tüketmesi tavsiye edilir.

Tahin pekmez ile kışın hasta olmayın

Tahin tat olarak tek başına güzel bir tada sahip olamadığından çoğunlukla pekmeze karıştırılarak tüketilir. Tahin pekmez karışımı her sabah kahvaltıda düzenli olarak tüketilirse kış aylarında hastalanma oranını büyük ölçüde düşürür. Soğuk havalarda üşümemizi engeller ve kan akışını hızlandırır.

YAZAR: şahin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

3 Günde 10 Kilo Verdiren Mucize Diyet

3 Günde 10 Kilo Verdiren Mucize Diyet

Kilo almak kolaydır fakat kilo vermek çok zordur. Sizde her haftaya başlarken diyete başlayacağınızı planlayıp …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.