Sağlık

Defne yaprağı ve kolonya ile mucize tarif

Bu okuyacağınız yazımız boyun, bel ve eklem ağrıları çekenler için birebir olduğunu ve bu kişilerin mutlaka sonuna kadar okumasını öneriyoruz. Bu tarifi yıllaca eklem ağrısı çekmiş bir bayan anlatıyor. Doğa bize aslında tüm hastalıkların çaresini sunuyor fakat bizler bu çareleri araştırarak bulmak zorundayız.

Aslında her gün tükettiğimiz bitki ufak bir farklı kullanım ile bir çok tehlikeli hastalığa çare olabiliyor. İşte bahsedeceğimiz tarifte bunlardan sadece bir tanesi. Bu tarifi bu acıları yıllarca çekmiş bir bayan anlatıyor ve bu tarif sayesinde ameliyat olmaktan kurtulduğunu dile getiriyor.

Kendisine bu tarifi bir eczacının verdiğini ve ona minnettar olduğunu dile getiriyor. Bu mucize karışımı hazırlamak aslında çok kolay, bu karışımın ana maddeleri defne yaprağı ve limon kolonyası.

Hadi hep birlikte bu tarif nasıl hazırlanıyor göz atalım. Öncelikle bu karışımda kullanılacak defne yapraklarının hastalıksız ve temiz olmaları gerekiyor. Buna çok dikkat etmelisiniz.

Defne yaprağı kolonya karışımının hazırlanışı

Kullanılacak malzemeler:

  • 1 adet kavanoz
  • Limon kolonyası ve su
  • 22 adet defne yaprağı

Karışımın hazırlanışı:

Öncelikle hastalıksız olarak seçtiğimiz defne yapraklarını bol suda güzel bir şekilde yıkıyoruz. Temizlediğimi bu defne yapraklarını kavanozun içerisinde güzelce diziyoruz. Daha sonra kavanozun içerisinde temiz suyumuzu ekliyoruz.

Suyun kavanozun içerisindeki defne yapraklarının hemen üzerine çıkacak şekilde olmasına dikkat ediyoruz. Daha sonra kavanozun ağzını güzel bir şekilde kapatarak karanlık bir ortamda bekletiyoruz. Bekleme süresi yaklaşık olarak 22 gün olacaktır.

22 gün bekleme süresinin ardından, kavanozun içerisinde defne yapraklarını çıkartıyoruz. Defne yapraklarını çıkarttıktan sonra kavanoz içerisinde kalan su miktarı kadar limon kolonyası ekliyoruz. İşte karışımımız hazır hale geldi. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı ağrı olan bölgelere düzenli olarak uygulamanız yeterli olacaktır.

Karışımı buzdolabında muhafaza ediyoruz.

Not: Bu yazıda belirttiğimiz bilgiler reçete değildir. Sadece bilgi amaçlıdır. Lütfen hekiminize danışmadan kullanmayınız.

Okudunuz bu bilgiler sizde de yararlı ise sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu