Sağlık

Çörek otu yağı basur hastalığının kökünü kazıyor !

Alternatif tıbbın yeni mucizelerinden biri olan çörek otu yağı günümüzde sıkça kullanılmaya başlandı. Çörek otunu belki peynirlerin ve poğaçaların üzerinden biliyorken yararlarını okuduğunuzda çörek otu yağını da kullanmak isteyeceksiniz. Ancak alırken çörek otu yağının soğuk sıkım olarak almanızı tavsiye ederiz. Çörek otu yağının tadı, tohumuna göre acı olmamalıdır. Acı olması durumunda yağın kaliteli olduğu düşünülmemelidir. Bu yüzden alırken güvenilir markalardan almanızı tavsiye ederiz.

Fitoterapi uzmanlarının öve öve bitiremediği çörek otu yağının faydaları saymakla bitmiyor. Mide bulantısına ve mide ağrısına iyi gelir. Kansere karşı doğa bir korunma yoludur. Hemoroid sorunu yaşayanların kullanabileceği bir yağdır. Sinüzite iyi gelir. Kronik olarak oluşan yorgunluğunuzu giderir. Cinsel gücü arttırıcı etkisi vardır. Kan basıncını düzenler. Yüksek tansiyonu normal düzeye indirir. Strese karşı iyi gelir. Eklem ağrılarına ve eklem iltihaplarına iyi gelir. Bahar aylarında sık rastlanan astım ve kronik bronşite karşı bir çözüm yoludur. Kabızlığı gidermek için kullanılabilir.
Çörek otu yağı içilerek de kullanılabilir. Genel bir koruma istiyorsak günde bir tatlı kaşığı içmemiz yeterli olacaktır.

ÇÖREK OTU YAĞI SİVİLCELERİ KURUTUYOR

Aynı zamanda cilde sürülerek de kullanılır. Romatizma ağrılarında ve sivilce tedavisinde kullanılabilir. Saçların sağlıklı halde uzamasına yardım eder. Hemoroid yani basur için tedavisinde ise iltihaplı olan bölgeye çörek otu yağını sürerek ya da sirke ile kaynatıp da sürebilirsiniz. İki yöntem de o bölgedeki iltihabı kurutur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu