Kadın

Çay ağacı yağı duvarlardaki rutubeti temizliyor

Rutubet, akarların bakterilerin ve mantarların oluşması için olanak sağlar, bunun sonucu sağlık problemlerine kadar uzanır. Doğal yöntemler ile rutubeti önlemek, rutubetten etkilenen alanların görüntüsünü iyileştirmek mümkündür.

Çay ağacı yağı, bakterileri ortadan kaldırır, küf oluşumunu önler, yüzeyi korur ve rutubet oluşumunu engeller. 2 yemek kaşığı çay ağacı yağını 1 bardak suyla karıştırıp, sprey şişesine koyunuz. Karışımı rutubet alan yerlere sıkınız biraz beklettikten sonra nemli bir bez yardımıyla siliniz. Haftada 2 veya 3 defa uygulayınız etkisini kısa sürede göreceksiniz. Boraks, son yıllarda popüler olan bir doğal bir temizlik ürünüdür. Boraks mantar önleyici özelliği sayesinde duvarlarda ve fayanslarda oluşan küfü ortadan kaldırır.1 yemek kaşığı boraks 5 bardak su ile karıştırınız. Elinize eldiven giymeyi unutmayın. Karışımı rutubetli duvarlara ya da fayanslara uygulayınız, yarım saat bekledikten sonra nemli bir bez yardımıyla siliniz. Haftada bir kez uygulayınız etkisini göreceksiniz. Sodyum bikarbonat, beyazlatıcı özelliği yanı sıra duvardaki nemi, küfü ortadan kaldırmak için ideal bir temizleyicidir. 3 yemek kaşığı sodyum bikarbonat ile 2 yemek kaşığı hidrojen peroksit ile karıştırın. Elde edilen macunu nem alan yerlere uygulayınız ve fırça yardımıyla sürtünüz. Haftada 2 ya da 3 kez uygulamanız önerilir.

BEYAZ SİRKE DOĞAL TEMİZLEYİCİ OLARAK KULLANILABİLİNİR

Beyaz sirke, pek çok alanda kullandığımız doğal temizleyicilerdendir ve aynı zamanda küf oluşumunu engeller ve kötü kokuyu giderir.1 su bardağı sirkeyi yarım su bardağı suyla karıştırın. Karışımı nemli küflü yerlere püskürtün ve bekleyin daha sonra nemli bir bezle siliniz. Haftada en az 3 defa uygulayınız. Etkisini görünce şaşıracaksınız.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu