Canan Karatay’ın yeni açıklamalarını dinleyenlerin ağzı açık kaldı

Yaptığı her açıklamayla gündeme gelen ünlü doktor bu sefer de kaya tuzu en sağlıklı tuzdur, softa tuzu tehlikelidir. Tansiyonu yükselten tuz değil, şekerdir diyen Canan Karatay, tuzun hayatımızda olması gerektiğini ancak şekeri hayatımızdan çıkarmamız gerektiğini söylemiştir.

Gaziosmanpaşa’da yaptığı etkinlikte katılan vatandaşlara hem yeni çıkan kitabını “ Gerçek Tıbbın 10 Şifresi” hem de lahmacun ve çiğ köfte dağıtılmıştır. Gelen vatandaşlara softa tuzunu evlerine sokmamaları gerektiğini söyleyerek işlenmiş gıdalardan ve tuzdan uzak durmalarını söyledi. Aynı zamanda şekeri de hayatımızdan çıkarmamız adına yaptığı açıklamalarla gündeme gelen ünlü doktor, vücudumuz için tuz gereklidir. Bu halsizliklerimizin sebebi tuzsuz yemektir dedi. Halkımız için de yaptığı onca açıklayamaya rağmen sigara bağımlısı olduğumuz gibi ekmek bağımlısı olduğumuzu söyleyen Karatay, ünlü Fransız sözüne de değinmiştir. “Ekmek bulamazsanız pasta yiyin” sözünden yola çıkarak aslında o sözün aslının ekmek ve tuz bulamazsanız pasta yiyin olduğunu iddia etti. Halkımız için de zayıf olmak her zaman sağlıklı olmak değildir.

SIFIR BEDEN OLACAĞIM DERKEN TUZAĞA DÜŞMEYİN

Sıfır beden rivayetinin piyasanın sunduğu bir tuzak olduğunu söyleyen Karatay, onun yerine dengeli ve düzenli beslenmemiz gerektiğini ara ve ana öğün olarak her gün yeterli enerjiyi almamız gerektiğini savundu. Bunun için günlü tok tutabilecek birkaç öneride bulundu. Bunlardan biri bol bol fındık, fıstığın yanında süt ürünlerini tüketmek gayet tok tutan bir ara öğün olduğunu da sözlerine ekledi.

YAZAR: şahin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yemeklerde kullandığımız ısırgan otundan sağlıklı boya yapıyor

Giresun’da fındık bahçeleri olan bir firma, ısırgan otundan tekstil firmalarından kullanılabilecek boya elde etti. Bu gelişme ülkemizde güzel şeylerinde olduğunu bize hatırlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.