İp UçlarıKadın

Bu yöntemler saçlarımızı kepekten tamamen temizliyor

Kepek, erkek, kadın, genç, yaşlı demeden herkesin karşılaşabileceği bir cilt problemidir. Kepek saç köklerindeki ölü derinin pul pul dökülmesidir. Görüntüsünün rahatsız edici olduğu kadar ciltte kızarıklık, kaşıntı ve saç dökülmesi de yapar.
Kepek; saçların sık yıkanmamasından ve güzel durulanmamasından kaynaklanabileceği gibi stres de kepek oluşumuna ortam hazırlar. Bu sorunlar karşısında öncelikle saçlarınıza uygun kepek önleyici şampuan kullanmalısınız. Eğer kepek geçmiyorsa bir dermatoloğa görünmenizde fayda var.

Fakat doğal yöntemler ile çare arayanlara ise kepek için birkaç tavsiyemiz var.
Limon; 2 yemek kaşığı limon suyuyla saç derinize masaj yapın, biraz bekletin sonra saçlarınızı durulayınız. Bu yöntemi kepekten kurtulana kadar uygulayınız. Sirke; 2 yemek kaşığı elma sirkesi ile saç derinize masaj yapın, biraz bekletin sonra saçlarınızı durulayınız. Tuz; Sofra tuzunun saçı kepekten arındırıcı özeliği vardır. Kuru saç derinize tuzu serpin, sonra saç derinize tuzu masaj yaparak yedirin. Daha sonra şampuan ile yıkayın durulayın. Aspirin; 2 tane aspirini toz haline getirip, kullandığınız şampuanla karıştırıp saçlarınızı yıkayın, durulayın sonra sadece şampuanınızla tekrar yıkayın ve durulayın.

AĞIZ GARGARASI SAÇLARDAKİ KEPEĞİ TEMİZLİYOR

Ağız gargarası saçtaki kepeğe çok iyi gelir. Yıkadığınız saçlarınızı ağız gargarasıyla durulayınız sonra tekrar duru su ile durulayıp yıkama işlemini bitiriniz.
Son olarak bu yöntemlere karşı cildiniz alerjik bir reaksiyon göstermesi ihtimaline karşı öncelikle bir uzmanla görüşmenizi tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu