Bu Yöntemler ile Sınav Stresine Son

SINAV KAYGISIYLA BAŞ ETMENİN 7 YOLU

Sınav kaygısı, hepimizin yıllardır yaşadığı ve büyüklerimizin büyüyünce olmayacak bu sınavlar diye bizleri kandırdıkları ve gerçekleri bildiğimiz için de sınavdan önce ya da sınav esnasında yaptığımız heyecan içerikli sakıncalı hatalar diyebiliriz.

Ancak bunlarla baş etmenin yolları çok kolay sadece SİZ YETER Kİ İSTEYİN!

1)Sınavdan önce çalıştığınız konular hakkında küçük tekrarlar ve bol soru çözerek konuya hâkimiyetinizi sağlayın.

2)Her zaman çalışmak olmaz arada nefes almamız ve günün yorgunluğunu stresini atmamız gerek. Bunun için küçük yürüyüşler ve rahatlatıcı müzikler dinleyebilirsiniz.(Yogaya başlayan arkadaşlarım bile vardı)

3)Unutmayın! Planlı programlı çalıştıktan sonra önünüzde hiçbir soru duramaz.

4)Kendinize “Bu sınavı kesin kazanmalıyım yoksa ….” Gibi cümlelerle başlayan telkinlerde bulunmayın. (unutmayın bu sınavda başarılı olamasanız da sizi aileniz ve çevreniz çok seviyor)

5)Sınav esnasında boş ya da yanlış olduğunu düşündüğünüz sorular mutlaka olacaktır. Ama bunlar sizin moralinizi bozmasın. Sonuçta daha yeni başladı sınav. Derin bir nefes alın, bir yudum da su.. Evet bakın şimdi harika yola devam

6)Çok çalışmam gerekiyor diyerekten beyninizi gereksiz bilgilerle doldurup daha çok karıştırmayın. Kısa tekrarlar, özet bilgiler ve bol bol soru çözümüyle ders çalışmanızı pekiştirebilirsiniz.

 

7)Ve son olarak, unutmayın. Hiç kimse mükemmel değil, sadece herkes ellerinden gelenin fazlasını yapmaya odaklı. Siz de şimdi oturun kitaplarınızın başına ve sakin sakin testlerinizi çözün bakalım.

Elinizden gelenin her zaman fazlasını yaparsanız, kazanan siz olursunuz.

BAŞARILARR…

 

 

YAZAR: şahin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cam Silmenin Püf Noktaları

Cam Silmenin Püf Noktaları

Güneşli günlerin gelmesiyle cama vuran güneş camdaki kiri, tozu ve su lekesini gösterir oldu. Hanımlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.