ANA SAYFA / Sağlık / Bu yöntemle 15 dakikada gripten kurtulmak mümkün

Bu yöntemle 15 dakikada gripten kurtulmak mümkün

Havaların aniden soğumasıyla gribal enfeksiyon ve soğuk algınlığı görülmeye başladı. Boğaz ağrısı, burun akıntısı, ateş, öksürük, halsizlik ile kendini gösteren soğuk algınlığı için en iyi ilaç C vitaminidir. C vitamini bakımından zengin olan limonun soğuk algınlığı için en doğal ilaç olduğunu biliyor muydunuz? Limon, bağışıklık sistemimizi güçlendirir, mikropları öldürür. Bizi hastalıklardan korur, daha dinç olmamızı sağlar.

Gripten limon ile kurtulmanın yolları

  • Ayaklarınızı limon ile ovun

Ayak ve topukların emilimi yüksek olduğu için ayaklarınıza ne sürerseniz, vücuda emilimi daha hızlı ve etkili olacaktır. Bir limonun yarısı ile 15 dakika boyunca topuklarınızı ovalayın.

  • Limon suyu, tuz, karabiber

1 yemek kaşığı limon suyu, biraz karabiber ve tuzu karıştırıp içiniz. Bu karışım gribal enfeksiyonlardan kurtulmanız için bire birdir.

  • Limon ve zeytinyağı

Bir yemek kaşığı limon suyu ve biraz zeytin yağını karıştırıp içiniz. Bu karışım soğuk algınlığında görülen boğaz ağrısı ve öksürüğe çok iyi gelir.

  • Limon suyu ile gargara

2 yemek kaşığı limon suyu ile yarım bardak içme suyunu karıştırıp, ağzınızda gargara yapınız. Boğaz enfeksiyonlarına iyi gelir. Ağız yolundaki mikropları öldürür.

  • Limon suyunu burun spreyi olarak kullanın.

Bir iki damla limon suyunu tıkalı burnunuza damlatınız. Burun deliklerinizin açıldığını, rahat nefes aldığınızı göreceksiniz.

Dikkat

Tansiyon hastaları ve kan hastaları limonu dikkatli kullanmaları önerilir. Doktorlarına danışarak kullanmaları en doğrusudur. Limonun kan inceltici ve tansiyon düşürücü etkisi nedeniyle olumsuz etkiler yaşayabilirler.

 

YAZAR: Şeyda

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

3 Günde 10 Kilo Verdiren Mucize Diyet

3 Günde 10 Kilo Verdiren Mucize Diyet

Kilo almak kolaydır fakat kilo vermek çok zordur. Sizde her haftaya başlarken diyete başlayacağınızı planlayıp …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.