Kadın

Bu sırları bilenler efsane bir güzelliğe sahip oluyorlar

Yıllardır bayanlar arasında konuşulan güzellik ile ilgili şehir efsaneleri vardır, bunların doğruluk payı olup olmadığının tartışmasını mutlaka yapmışızdır. Ama doğru olup olmadığını bilmediğimiz için denemekten çekiniriz. Bazı şehir efsanelerin doğruluğunu sizler için araştırdık, birlikte göz atalım.

“Beyaz saç telini koparırsak yerine daha çok çıkar” düşüncesi tabi ki yanlıştır, bayanlar çünkü her saç telinin kökü ayrıdır. Kopardığımız saç teli diğerlerini etkilemez ama genetik faktörler ve stres kaynaklı beyazlamalarda çoğalmalar görülebilmektedir. “Gözleri kısarak bakmak kırışıklık yapar” düşüncesi doğrudur, gözlerimizi kısarak bakmak, kazayağı oluşumuna davetiye çıkarır. “Yağlı ciltler nemlendirici kullanmasa da olur” düşüncesi yanlıştır, cildimizin sağlıklı görünmesi için cildimizin nemlendirilmesi gerekir, kuru ciltlere yağ bazlı nemlendirici kullanırken, yağlı ciltlere de su bazlı nemlendirici kullanılmalıdır.” “Makyajla uyumak cildimize zarar verir” düşüncesi doğrudur, gece cildimiz kendini yeniler, eğer biz makyajla uyursak cildimiz nefes alamaz ve cildimiz yenileme işlemini gerçekleştirmemiş olur. “Ne kadar çok su içersek o kadar cildimizin nem ihtiyacını karşılamış oluruz” düşüncesi yanlıştır. Cildimiz için gerekli olan sadece su değil yağ oranı da önemlidir. Cildimize uyguladığımız nemlendirici ve yağ oranı zengin sağlıklı beslenmek cildimizin nem ihtiyacı karşılar.

KIŞIN GÜNEŞ KREMİ KULLANMAK GÜZELLEŞTİRİYOR

“Kışın güneş kremi kullanmaya gerek yoktur” düşüncesi yanlıştır, kışın bile olsa güneş ışınlarının %80’i cildimize ulaşır ve zarar verebilir, yaz, kış düzenli güneş kremi kullanarak cildimizde oluşabilecek renk eşitsizlikleri ve kırışıklıkların önüne geçmiş olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu