Sağlık

Bu karışım ile karın ağrılarınızdan anında kurtulun

Karın ve mide ağrıları bazen dayanılmaz ağrılar olabilmektedir. Bu ağrılar genellikle üşütme ve ya zehirlenme gibi durumlarda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Fakat karın ağrılarının bir çok nedeni vardır.Bu nedenler kolay bir neden olabileceği gibi çok ciddi bir rahatsızlığın belirtisi de olabilmektedir.

Bu yazımızda size karın ve mide ağrılarının çeşitli nedenlerini ve bu rahatsızlıktan kolaylıkla nasıl kurtulabilirsiniz bu konuda bilgi vermeye çalışacağız. Umarım severek okuyacağınız bir yazı olur. Öncelikle karın sıklıkla görünen karın ağrısı nedenlerini sıralayalım ve hemen ardından bu ağrılardan nasıl kurtulabiliriz birlikte inceleyelim.

Karın ağrısı

Karın ağrısının başlıca nedenleri:

 • Mide ağrısı
 • Kramplar
 • Bulantı
 • Şişkinlik
 • Stres
 • Ciddi hastalıklar

Mide ve karın ağrınız dan kurtulmanızı sağlayacak karışımlar

Tahin kürü ve uygulaması

Mide ağrısı çekiyorsanız tahin en etkili tedaviniz olabilir. Tahin mide ağrısını geçirme konusunda birebirdir. Yapmanız gereken çok kolay. Sabahları kahvaltıdan yarım saat önce bir iki kaşık tahin yemelisiniz. Bu şekilde bir iki gün devam ederseniz mide ağrısından kurtulabilirsiniz.

Brokoli kürü ve uygulaması

Karın ve mide ağrılarından sizi kurtaracak bir diğer besin ise brokolidir. Brokoli içerdiği besinler sayesinde mide ve karın ağrılarınıza çok iyi gelecektir. Yarım litre suda 250 gr. brokoliyi haşlayın. Daha sonra haşladığınız brokolileri süzün ve soğumaya bırakın. Oluşan bu suyu üç parçaya bölün ve bir gün boyunca yemeklerden 20 dakika kadar önce için, bu mide ağrınıza çok iyi gelecektir. Bu şekilde bir hafta kadar uygulayabilirsiniz.

Karın ağrınız dan kurtulmanın doğal yolları

Doğal yollarla karın ağrısından kurtulmanın yolları

 1. Mide bulantısı çekiyor ve yemek yiyemiyorsanız, yemeklerin yanında nane tüketmek bu sorununuzu aşmada yardımcı olacaktır.
 2. Karın ağrısından dolayı rahat edemiyorsanız bir bardak suyun içerisine bir yemek kaşığı elma sirkesi ve bir çay kaşığı bal koyarak içerseniz karın ağrınıza iyi gelecektir.
 3. Dayanılmaz karın ağrısı çekiyorsanız sıcak su torbası derdinize derman olabilir. Kaynattığınız suyu su torbasının içerisine koyun ve bu torbayı ayaklarınızın altına yerleştirin. Bir süre sonra karın ağrınız azalacaktır. Ama sakın sıcak su torbasını karnınıza koymayınız.
 4. Akşam yemeğini çok kaçırdınız ve hazımsızlık yaptı ise kendi doğal sodanızı hazırlayabilirsiniz. Yapmanız gereken, sıcak suyun içerisinde bir miktar limon damlatmak ve bu suyu içmek olacaktır. Hazımsızlık sorununda kurtulacak ve mideniz rahatlayacaktır.
 5. Karın ağrısı esnasında muz tüketmek karın ağrınızı azaltacaktır.

Eğer bu yazımızın yararlı olduğunu düşünüyorsanız. Lütfen sizde paylaşarak sevdiklerinizin okumasını sağlayınız.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu