Sağlık

Bu Egzersizler İle Boyun Ağrılarına Son!

Bu Egzersizler İle Boyun Ağrılarına Son!

Boyun sağlığı önemli mesele… Uzun süredir boynunuzda ağrılar hissediyorsunuz hatta baş ağrılarınız ve baş dönmeleriniz de olmakta, bir doktora gittiniz gerekli filmler, tomografi ve mr çekildi ve boyun fıtığınız olduğunu öğrendiniz. Ağrı kesiciler, kas gevşeticiler ve kremler olmak üzere bir poşet ilaç elinize tutuşturuldu. İlaçları içince rahatladınız ama etkileri geçince ve haplar bitince ağrılarınız yine olmaktadır. Fazla ilaç kullanmakta vücudunuza zarar verir.

O yüzden evde, işte kolayca uygulayabileceğiniz küçük egzersizlerle boyun ağrılarınızın hafiflediğini göreceksiniz. Nasıl mı?

Boyun fıtığı egzersizleri, boyun kaslarınızın güçlenmesini ve boynun rahat taşınmasını sağlar ve o bölgede kan akışını hızlandırmaya yarar. Düzenli olarak uygulandığında boyun bölgesinin esneklik kazanmasını sağlar.

Boyun Egzersizleri
  • Ellerimizi alnımıza koyuyoruz, başımızı öne doğru iterken ellerimizle başımıza engel olmaya çalışmalıyız. Bu hareketi yaparken içimizden 10 a kadar saymalıyız ve 3 kere tekrarlamalıyız.

  • Ellerimizi başımızın arkasına koyuyoruz, arkaya doğru iterken ellerimizle başımıza engel olmaya çalışmalıyız. Bu hareketi yaparken içimizden 10 a kadar saymalıyız ve 3 kere tekrarlamalıyız.

  • Bir elimizi başımızın yanına koyuyoruz, başımızı elimizin olduğu yana doğru itmeye çalışırken aynı zamanda engel olmaya çalışmalıyız. Bu hareketi sol ve sağ olmak üzere her iki taraf içinde uygulamalıyız ve yaparken içimizden 10 a kadar saymalıyız ve 3 kere tekrarlamalıyız.

  • Bir elimizi şakağımıza diğer elimizi de başımızın arkasına koyuyoruz ve başımızı şakağımızdaki elimizin yönüne doğru döndürmeye çalışırken diğer elimizle döndürmeye engel olmaya çalışmalıyız. Bu hareketi sol ve sağ olmak üzere her iki taraf içinde uygulamalıyız ve yaparken içimizden 10 a kadar saymalıyız ve 3 kere tekrarlamalıyız.

  • Önce başımızı sağa döndürerek 3 sn. duruyoruz sonra tekrar düz konuma gelerek dinleniyoruz sonra tekrar sola döndürerek bir 3 sn. daha bekliyoruz.

  • Başımızı öne doğru eğiyoruz 3 sn. bekliyoruz sonra düz konuma geliyoruz dinleniyoruz sonra başımızı arkaya doğru eğiyoruz 3 sn. bekliyoruz.

  • Başımızı sağa doğru yatırıyoruz 3 sn. bekliyoruz sonra düz konuma gelerek dinleniyoruz sonra başımız sola doğru yatırıyoruz 3 sn. bekliyoruz

Bu egzersizleri sabah akşam olmak üzere günde 2 defa tekrarlamalıyız. Ve son olarak bu egzersizleri yaptığınızda ağrılarınızın arttığını hissediyorsanız bırakınız, ve bunu doktorunuzla görüşünüz.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu