EğlenceSinema

Bollywood Sinemasının En İyi Filmleri Hangileridir?

Bollywood Sinemasının En İyi Filmleri Hangileridir?


            1. Mughal-e-Azam: Tüm zamanların en yüksek hasılatlı Hint filmidir. Mughal-e-Azam, Hint sineması tarihinde en önemli yapımlardan kabul edilir. Filmde bir prens olan Salim’in ve fahişe Anarkali’nin sevgisi anlatılır.


            2. Anand: Hint sinemasının kült filmlerindendir. Zamanını neşe içinde geçiren ve yüzünde hep gülümseme olan ölümcül bir hastanın hikayesidir.


            3. Dilwale Dulhania Le Jayenge: Film, aşk hikayeleri konusunu ele alır. Hint sinemasını Avrupa’da tanıtan önemli örneklerdendir. Gişelerde rekorlar kırmıştır.


            4. 3 Idiots: 3 Aptal, eğlenceli ve ilgi çekici bir hikayeye sahiptir. Gerçek arkadaşlığın ne olduğunu öğretir.


            5. Sholay: Ailen, acımasız bir mafya tarafından öldürülür. Eski bir polis memuru, katili yakalamak için iki yasadışı yollara başvurur.  Popüler bir Hint filmidir. Filmin diyalogları Hindistan’da hala popülerdir.


            6. Barfi: Güzel bir kadına aşık olan sessiz bir adamın hikayesidir. Bir yandan otistik bir kızla olan dostluğu onu aşkın ve dostluğun gerçek anlamını bulmaya yönlendirecektir.


            7. Oh My God!: Hindistan’da yaşanan dinlere güldüren bir bakış. Depremde hasar gördüğü dükkanı için tanrıyı sorumlu tutan bir dükkan sahibi, tanrıya dava açmaya karar verir.


            8. Gangs of Wasseypur: Hint sinemasının ‘Baba’ uyarlamasıdır.


            9. Jaane Bhi Do Yaaro: En komik Hint yapımlarından biridir.


            10. Lagaan: Hindistan’ı dünya sinemasında temsil eden ender bir Hint filmdir. Film, Akademi Ödülleri’ne aday gösterilmiştir.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu