İp Uçları

Bilim adamları ideal erkeğin 8 özelliğini açıkladı ama sonuçlar hiç beklendiği gibi değil

Kaslı bir vücudu olan, akıllı ve bir savaşçı kadar cesur olan ideal adam sadece internet yaşıyor. Her kadının kendi idealindeki erkek farklıdır. Ama bilim adamları bu konuda bir araştırma yapmış ve ideal erkeğin özelliklerini belirlemişler.

İşte bilim adamlarına göre ideal erkeğin 8 özelliği.

8 – Yara izi

Bilim adamları , kadınlara yüzlerinde yara izi olan ve olmayan kişilerin fotoğraflarını gösterdiler. Kadınlar bu izlerin bir güç gösterisi ve bir kavgada olduğunu düşünerek yara izi olan erkekleri daha çekici buldular.

7- Utangaç bir gülümseme

Erkekler daha yakışıklı olmak isterlerse gülümsemeleri utangaç olmalıdır. Bilim adamları ayrıca, bir erkeğin kalbini çalmak söz konusu olduğunda bir kadının gülümsemesinin güçlü bir araç olduğunu kanıtladı.

6- Yaş

İnsanlar yaşlandıkça daha akıllı, daha güvenli ve bağımsız olurlar. Bir erkeğin yaşı doğurganlığı gerçekten etkilemez (aynı zamanda birinin yaşam tarzına da bağlıdır), bu yüzden bir kadın yaşlı bir eş seçerse, risk almaz.

5- Tasarruf

Milyonlarca çiçek almak için her şeyi satmak çok romantiktir, ancak her kadın bu tür davranışları takdir etmez . Kadınlar para biriktirebilecekleri erkekleri tercih ediyorlar çünkü daha fazla tasarruf sağlayabilecekler. Bunun nedeni, tasarruflu kişilerin mükemmel bir öz kontrolüne sahip olduğu izlenimini vermeleri ve çekiciliğini arttırmasıdır.

4- Evcil hayvanlar

Yapılan araştırmalar sonucunda kadınların evcil hayvan besleyen erkeklere karşı çok daha sıcak baktıklarını gösteriyor. Kadınlar evcil hayvan besleyen erkeklerin kendilerine ve çocuklarına da iyi bakacağını düşünmektedir. İşte bu yüzden kadınlar böyle erkekleri daha çekici buluyor.

3- Müzik aleti çalma

Bir tane daha faydalı deney . Bir ve aynı erkek, kadınların telefon numaralarını istedi. Farklı durumlarda, eli boş, bir gitarla ve bir spor çantasıyla.

Gitar tutan adam tarafından talep edilen kadınların% 35’i telefon numaralarını verdi. Boş elini kullanan bir erkek tarafından talep edilen kadınların% 14’ü olumlu cevap verdi. Kadınların sadece% 9’u spor çantası tutan bir erkekle numaralarını paylaştı.

2- Mizah anlayışı

Yapılan araştırmalar sonucunda kadınların kendilerini güldüren ve eğlendiren erkeklerden daha fazla hoşlandığını göstermektedir. Bunun üzerine yapılan bazı deneyler sonucunda da bu tez kanıtlanmıştır.

1- Kırmızı kıyafet

Muhtemelen duymuşsunuzdur, ama tekrarlayacağız. Bilim adamları kırmızı giysili erkeklerin kadınlar için daha çekici olduğunu kanıtladı . Bu arada, kadınlar kırmızı elbiseler giyerek şanslarını da arttırıyorlar.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu