Sağlık

Biberiye yağı ile selülitlerden kurtulun

Biberiye, koyu yeşil renkte iğne yaprakları olan çalımsı bir bitkidir. Dört mevsim yeşilliğini korur, içeriğinde bulunan acı maddeler, organik asitler ve uçucu yağlar sayesinde insan sağlığına oldukça faydalıdır. Biberiyenin faydalarını saymakla bitiremiyoruz.  Öncelikle kilo vermek isteyenler biberiyenin çayından ya da biberiye yağından faydalanmalılardır. Biberiye çayı iştah kesici özelliği sayesinde diyet yapanların fazla yeme isteklerini keserek kilo vermeye yardımcı olur. Bunun yanında selülitleri yok etmek için biberiye yağını kullanmalısınız.

Selülitli bölgeye yağdan sürün streç kâğıdı ile sarınız 10 dakika bekletiniz. Düzenli kullanıldığında cildinizin sıkılaştığını ve gençleştiğine şahit olacaksınız. Mide hastalıklarına iyi gelir, ülser, gastrit ve reflü tedavilerinde biberiye çayının içilmesi önerilir. Biberiye karnosal maddesini içerir, bu sayede birçok kansere karşı etkilidir. İyileştirici ve kanserden önleyici özelliği vardır. Biberiye zihni açar, hafızayı güçlendirir. Alzheimer hastalıklarında ve beyin sinir gelişimini destekleyen bir bitkidir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Hastalıklara yakalanma riskini en aza indirir. Ciltte oluşan yaralara ve alerjik reaksiyonlara karşı biberiye yağı kullanılması çok iyi gelir. Biberiyenin saç sağlığına da etkisi büyüktür. Saç dökülmelerine çok iyi gelir.

BİBERİYE DOĞAL BİR AĞRI KESİCİ OLARAK KULLANILIR

Migreni olanlar için dermandır. Sadece baş ağrısı da değil aynı zamanda vücut ve eklem ağrılarınıza çok iyi gelir. Ağrıyan bölgelerinize biberiye yağını ovarak yedirmek ve 1 bardak biberiye çayı içmek doğal bir ağrı kesicidir. Dikkat edilmesi gereken noktalar; hamile ve tansiyon hastaları biberiyeyi doktor tavsiyesinde kullanmalılar. Epilepsi hastaların biberiyeyi kullanmaları önerilmez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu