Sağlık

Belinde gamze olanlar dikkat! Bakın o gamzeler ne anlama geliyor.

Yüzdeki gamzeler gibi tıpkı belimizde de gamzeler mevcuttur. Herkes de olmadığı gibi çoğu insanın fark bile etmediği bir durumdur. Erkeklerde ve kadınlarda görülebilir. Kadınlardaki gamzenin adı ‘Venüs gamzesi’ , erkeklerde olan gamzeye ise ‘Apollo gamzesi’ adı verilir. Aslında gamze dediğimiz bir tendon anormalliği yüzünden oluşan bir takım çukurlardır. Oluşumu tamamen genetik yapıdadır. Ailede varsa çocuklarda olma şansı daha yüksektir.

Beldeki gamzelerin anlamı nedir?

Beldeki oluşan gamzeler, sizleri özel kılar. Önemli olmasının nedeni ise güzellik ve aşk tanrıçası Venüs ile ilgili olmasıdır. Sağlıklı vücut anlamına gelen bu gamzeler, sizleri cinsellikten tutunda her anlamda sağlıklı olmanızı temsil eder. Anatomik olarak gamzeler leğen kemiğinin üstünde yer aldığı için güzel bir omurga ve pelvik yapıya sahip olduğunuzu gösterir. Bu da iyi bir kan dolaşımına işaret eder. İyi bir kan akışı ise kadınlarda kolay zevke ulaşmayı ve kısa sürede orgazm olmayı sağlar. Bu da kişiler için sağlıklı bir cinsel hayatı gösterir.

Bel gamzesi farklı büyüklükte ve yapıda olabilir. Bazıları daha çukur bazıları ise daha yüzeysel görünebilir. Kişinin yaşına, yapısına kilosuna göre de farklılıklar gösterebilir. Kilolu kişilerin bel bölgeleri yağlı ise gamzeler görünmeyebilir.

Günümüzde gençler bel gamzelerine piercing taktırma telaşındalar. Taktırmada ki amaç ise, düşük bel Jeanlarda ve bikini giydiklerinde beldeki gamzelerine dikkat çekmektir. Doğrusunu söylemek gerekirse gamzeler erkek ve kadın da eşit olmasına rağmen kadınlarda daha estetik durmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu