Sağlık

Bel ve basen yağlarından gün iki bardak içerek kurtulun

Bel ve basen bölgesinde buluna yağlar, en zor eriyen yağlardan dır. Bu yağlardan kurtulduğumuz zaman hem sağlıklı bir hayata kavuşuruz hemde fiziksel görüm olarak daha fit bir görünüme sahip oluruz.

Bu fit görünüme erişmek aslında oldukça kolay, sadece sağlıklı beslenmeli ve spor yağmayı asla bırakmamalıyız. Bugün sizlere zencefil çayı ile bu bel ve basenlerdeki yağların erimesini nasıl hızlandıra biliriz bunları inceleyeceğiz.

Zencefil çayı içerek güne başladığımız taktirde, güne zinde ve enerjik bir şekilde başlangıç yapabiliriz. Unutmadan yazımızın sonunda dostlarınızın da okuması için paylaşmayı unutmayınız.

Zencefil, eski çağlardan bu yana doğal ilaç olarak kullanılmaktadır. Zencefilin sadece kilo vermeyi kolaylaştırmanın yanı sıra bir çok faydası bulunmaktadır. Bu faydaları bu şekilde sıralayabiliriz.

Zencefilin faydaları

Zencefilin faydaları

1- Kas ağrılarını hafifletir

Uzmanlar tarafından yapılan bir araştırmada her gün düzenli olarak zencefil yada zencefil çayı tüketen kişilerin kas ve eklem ağrılarının yarı yarıya azaldığı görülmüştür. Zencefilin bu etkisini görebilmek için sabahları aç karna tüketilmesi gerekmektedir.

2-Adet ağrılarını azaltır

Zencefil aynı zamanda kadınların adet dönemlerinde çektiği ağrıları da hafifletmektedir. Yurt dışında yapılan bir araştırmada adet döneminde olan kadınlar üzerinde bir test yapılmış ve bu testte zencefil tüketen tüm kadınların ağrılarının hafiflediği görülmüştür.

3-Mide şişkinliğini giderir

Zencefil ağrılar üzerinde etkili olduğu kadar, midemiz içinde oldukça faydalıdır. Zencefil tüketerek mide şişkinliğinden kurtulabilir ve sancıların azalmasını sağlayabiliriz.

Zencefil, tüm bu faydalarının yanında konumuza ilk başladığımızda anlattığımız gibi vücudumuzdaki yağların yakımını hızlandırmakta ve kolaylaştırmaktadır. Ama unutmamamız gereken bir nokta var. Kilo verebilmek için gün içerisinde aldığımızdan daha fazla kalori yakmamız gerekmektedir.

Zencefilin bu özelliğinden faydalanabilmek için zencefilin sabahları aç karna kahvaltı öncesi yada kahvaltı esnasında tüketilmesi gerekmektedir. Yurt dışında yapılan bir araştırmada, sabahları aç karna zencefil tüketenlerin zencefil yemeyenlere göre %40 daha hızlı kilolarından kurtulduğu görülmüştür.

Zencefil çayı artık her markette kolaylıkla buluna biliniyor. Fakat bizim tavsiyemiz doğal olarak hazırladığınız zencefil çayını tüketmeniz. Bunu hazırlamak için 5 dakikanızı ayırmanız yeteli olacaktır. Yapmanız gereken, kaynamış suyun içerisinde zencefili atın ve 5 dakika kadar demlenmeye bırakın. Bu süre sonrasında demlenen suyu bir bardağa koyun ve limon suyu ekleyerek tüketin.

Zencefil suyu faydaları

Zayıflatan zencefil suyunun hazırlanışı

Gelelim asıl konumuza. Anlatacağımız bu yöntem ile kendiniz evinizde kolaylıkla zayıflatan bu zencefil suyunu hazırlayabilirsiniz.

Kullanılacak malzemeler:

  • 5 litre su
  • Doğranmış zencefil
  • Limon suyu

Zencefil suyunun hazırlanışı

Doğranmış olan zencefili suyun içerisine atın ve 15 dakika kadar kaynatın. Bu süre sonunda kaynayan zencefilli suyu beklemeye alın. Suyumuz soğuduktan sonra içerisine limon suyu ekleyerek tüketebiliriz.

Hazırlamış olduğunuz bu zencefil suyunu günde iki defa tüketmeniz halinde vücudunuz kendine gelecektir. Özellikle sabah kahvaltıdan önce ve akşam yemekten önce içmeye çalışınız.,

Umarın severek okuduğunuz bir yazı olmuştur. Sevdiklerinizin de faydalanması için paylaşmayı unutmayınız.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu