En YenilerGenelSağlık

Bedenimiz Sinyal Veriyor.İhmal Etme..!

Bedenimiz Sinyal Veriyor.İhmal Etme..!

Bazı hastalıklar vücudumuzda belirtiler verir ama birçoğumuz bunları dikkate almayız ya da geçiştiririz. Oysaki sağlık ihmale gelmez! Bedenimizin kırmızı alarm verdiği belirtiler aşağıdaki yazımızda yer alıyor hadi bir göz atalım…

  • Tırnak Morarması

Eğer tırnaklarınız morardıysa kan ve dolaşım bozukluğu ile ilgilidir. Anemik bozukluklarda ve vitamin eksikliğinde tırnakların rengi değişir, matlaşır ve karıncalanma görülür.

  • Baş Ağrısı

Baş ağrısı genellikle stres, uykusuzluk ve yoğun çalışma nedeniyle ortaya çıkabilir ama aniden başlayan ve gittikçe şiddetlenen geçmek bilmeyen hatta kusma ve bulantının eşlik ettiği durumlarda beyin tümörü, anevrizma, beyin kanaması gibi hayatımızı tehdit eden hastalıkların habercisi olabiliyor.

  • Baş Dönmesi

Baş dönmesi bir hastalık değildir, başka hastalıkların belirtisi olabiliyor çoğu zaman, nörolojik hastalıklar(beyin tümörleri, migren, Parkinson hastalığı), kulağa bağlı nedenler(orta kulak iltihabı, iç kulak sıvı dengesizliği), tiroit bezi hastalıkları, kansızlık, yüksek tansiyondan kaynaklanan hastalıkların habercisi olabiliyor.

  • Göz Kararması

Tansiyon düşmesi veya yükselmesi, kan şekeri düşmesi veya yükselmesinden kaynaklanan rahatsızlıkların belirtisi olabiliyor ihmale gelmeden en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz önerilir.

  • Burun Kanaması

Burun kanaması pıhtılaşma hastalıkları, kan değerlerinin düşük olması, burun içindeki kılcal damarların ve karaciğer hastalıkların habercisi olabiliyor.

  • Ses Kısıklığı

Boğaz enfeksiyona ve alerjiye bağlı ses tellerinin ödem olması, veya ses tellerinde nodül olması ve sigara içenlerde gırtlak kanseri olmasının belirtileri arasında olabilir.

  • Boyun ağrısı

Boynun ön tarafının ağrılarının arasında lenf bezi, tiroid bezi hastalıkları ve boğaz enfeksiyonları, tükürük bezi hastalıklarının habercisi olabilir, boynun arka tarafının ağrıları ise kireçlenme, tansiyon yüksekliği, boyun fıtığının habercisi olabiliyor.

  • El Ve Ayak Uyuşması

El ayak uyuşması genellikle sinir sitemi hastalıklarının habercisi olabiliyor. Bunun yanı sıra B12 vitamini eksikliği, diyabet, tiroid bozukluklarının da belirtisi arasında yer alır.

  • Sol Kol Uyuşması

Özellikle sol kol uyuşması göz ardı edilmemelidir.Kalp damar rahatsızlıkları, sinir hasarı veya sinir sıkışmasının habercisi olabiliyor, İhmal ettiğimiz zaman ise çoğu zaman kalp krizi riskiyle sonuçlanabiliyor.

İhmal etme..!Eğer sizde de bu belirtilerden varsa sakın gözardı etmeyiniz,En yakın sağlık kuruluşuna gidip tahlillerinizi yaptırın.Unutmayın erken teşhis kurtarır..!Sağlıklı kalın.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu