En YenilerGenelİp Uçları

Başarının Sırları Bu Yazıda Saklı

DAHA ETKİLİ ÇALIŞMANIN YOLLARI

  • ALTINI ÇİZME NOT AL!

Bir yazının ya da seni etkileyen bir sözün altını çizmektense o yazıyı ya da sözü kendi cümlelerinle baştan yazarsan hem daha kalıcı hem de öğrenmiş ve türetmiş biri olarak yoluna devam edebilirsin.

  • ZOR OLDUĞUNU BİLEREK ÇALIŞ!

Biz öğrenciler hangi konuyu çalışmayı seviyorsak ya da yapabiliyorsak ondan başlarız moralimiz bozulmasın diye. Oysaki hiç bilmediğin yapamadığın bir konudan başlayıp o konuyu anladığını görerek ilerlemek çok daha iyi motive edici bir durumdur. Ben bu konuyu yapamıyorum bu zor diye bir şey yoktur. Çalışırsam yaparım de her zaman!

  • SIKIŞTIRMA! SON ANA BIRAKMA!

Öğrencilik yıllarımızda son gün belki de 20-30 üniteyi birden bitirmeye  çalışan insanlarız biz. Son anda tekrar edip sınava girenlerdeniz ya da.. Ancak bu öğrenmek değil ezberleyip sınav girip sonrasında her şeyi unutmak!

  • GERİ BİLDİRİMLERE AÇIK OL!

Sana bir yapabildiğin olaylar söylediğinde nasıl mutlu oluyorsan yapamadığın konularda güzel bir eleştiride bulunursa ona kızma. Teşekkür et! Her zaman bilinen klişe bir laf vardır. “ Dost acı söyler.”  Çok doğru ve söylemesi gerekir de. Seni uyarmalı yol göstermeli

  • ISRARCI OL!

Bir konuyu yapamıyorum diye geri çekilme. Nasıl yapabilirim ya da nasıl daha iyisini yapabilirim diye araştır. Kendini geliştir.

Benden size Not: “BİR ŞEYİ KOLAY VE KENDİ CÜMLELERİNLE AÇIKLAYAMIYORSAN O KONUYU TAM OLARAK “ANLAMAMIŞSIN” DEMEKTİR.”

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu