Sağlık

Ayva çekirdeği ile cilt lekelerinden kurtulun

Hazır ayvanın zamanı yaklaşıyorken, size ayvayla ilgili küçük ipuçları verelim. Ayva ekim ve kasım arası bulabileceğiniz meyvelerden biridir. Ayvanın insan sağlığı açısından faydası çoktur. Özellikle ayva çekirdeğinin faydalarını saymakla bitiremiyoruz. Bu yazımızdan sonra ayva çekirdeklerini asla atmayacaksınız. Ayva çekirdeği ile hazırlayacağınız jel sayesinde cildiniz, tertemiz, parlak, canlı ve sağlıklı olacaktır, lekelerden eser kalmayacaktır.

Ayva çekirdeği jeli nasıl hazırlanır?

Bir adet ayvanın çekirdeklerini çıkarın, küçük bir cam kavanoza koyun. Üzerini geçecek şekilde biraz su ekleyin. Ağzını kapatın. Bu karışımı en az bir gün bekletin. Ertesi gün suyun jel kıvamına geldiğini göreceksiniz.

Bu karışımı her gün yüzünüze ve boynunuza uygulayınız. 20 dakika bekletiniz. Sonra yıkayın ve kurulayın. Düzenli olarak uygulandığında cildinizin temizlendiğini, lekelerinizin geçtiğini göreceksiniz.

Ayva çekirdeğinin cilde faydaları

  • Ayva çekirdeği içerdiği vitamin ve mineral açısından zengin olduğu için, cildimizi besler, ölü hücrelerinden arındırıp temiz bir cilde sahip olmamızı sağlar.
  • Ayva çekirdeği ile hazırlayacağınız jeli yüzünüze ve boynunuza sürebilirsiniz, sivilce, doğum ve güneş lekeleri için bire birdir.
  • Ayva çekirdeğinin sıkılaştırıcı etkisi sayesinde, cildin sarkmasını engeller. Cildi sıkılaştırır.
  • Yaşın ilerlemesi ile oluşan cilt kırışıklıklarına da iyi gelmektedir.
  • Ayva çekirdeği jeli, göğüslere uygulandığında göğüslerdeki sarkmaları toplar, göğüsleri dikleştirir.
  • Hamilelikte oluşan cilt çatlaklarına çok iyi gelir. Ayva çekirdeği jelini çatlak oluşan bölgelere uyguladığınızda düzenli kullanımda kısa sürede çatlak izlerinden eser kalmayacaktır.
  • Yüzünüzdeki genişlemiş gözenekleri sıkılaştırır.
  • Ayva çekirdeği jeli maskesiyle, gözaltı morlukları ve torbalarından kurtulabilirsiniz.
  • Ayva çekirdeği jeli düzenli kullanılırsa siyah nokta oluşumunu engeller.

Not: Bu yazımızın içeriği bilgi amaçlı olup eğer kronik cilt rahatsızlığınız varsa doktorunuza danışmanızı öneririz. Ayvaya karşı alerjiniz varsa, herhangi bir yan etki yaşarsanız, uygulamayı hemen kesiniz.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu