Sağlık

Ayak detoksu tüm vücudumuzdaki zehiri atıyor

Yapılan araştırmalara göre uzmanlar ayaklarımızın bütün vücudumuzdaki en önemli organlara bağlı olduğunu söylüyorlar. Bütün organlarımız ayak tabanına bağlıdır. Organlarımızın iyi çalışması ve vücudumuzun toksinlerden arınması için ayaklarımıza iyi bakmalıyız. Bunun yolu ise ayak detoksudur. Böylelikle bütün bedenimizde ki toksinlerden kurtulmuş oluruz.

Ayak detoksunu evde kendiniz uygulayabilirsiniz. Nasıl mı? Ayak banyosu ile bu mümkün. Hazırlayacağınız sıvının içerisinde ayaklarınızı bekleterek sıvının renginin değiştiğine şahit olacaksınız. Ayak detoksu için gerekli olan malzemeler ise ayağımızın girebileceği büyüklükte bir kova, kaynar su, elma sirkesi, bentotil kil, epsom tuzudur. Bu malzemeleri aktarlardan kolaylıkla bulabilirsiniz.
Kovaya 2 litre kaynar suyu dökünüz, içerisine yarım su bardağı epsom tuzunu ilave ediniz,2 yemek kaşığı bentotil kili ve 1 yemek kaşığı elma sirkesini de koyup güzelce karıştırınız. Karışımı ayağınızı yakmayacak su sıcaklığa gelene kadar bekletiniz. Ayaklarınızı su dolu kaba sokunuz ve 30 dakika bekletiniz, bu ayak banyosu toksinlerin bedenden atılmasını sağlar. Sıcak su ayağımızdaki gözenekleri açar tuz ise iltihap önleyici özelliği ile cildimizi sıkılaştırır.

SU İLE TÜM VÜCUDUMUZDA BİRİKEN ZEHİR ATILIYOR

Beklenen sürenin sonunda suyun rengi koyu bir renk alır bu vücudumuzdaki zehirin atıldığını gösterir. Bu sıvının renginin değişmesi ise sağlıksız beslenme, hazır gıdalar ve doymuş yağların vücudumuzda birikmesinden kaynaklanan vücut sıvısı veya zehirli toksinlerdir.
Ayak detoksunu ayda 1 ya da 2 defa yapmak sağlığınız için oldukça faydalıdır. Daha enerjik ve dinç kalmanız için sıklıkla uygulamalısınız. Etkisini göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu