Kadın

Aspirin ve limon ile siğilden kurtulun

Siğiller virüslerden kaynaklanan, cildimizin üst yüzeyinde çıkan küçük kabarcıklardır. Çoğu siğil iyi huyludur. Bağışıklık sistemimiz zayıfladığında ortaya çıkarlar, bulaşıcıdırlar. Daha çok ellerde, ayaklarda, dizlerde ve yüzümüzde çıkarlar. Görüntüsü canımızı sıkar, çoğu siğiller de ağrı yaparlar. Doğal yöntemler ile siğilden kurtulmak mümkün sizler için araştırdık. Öncelikle aspirin ve limon karışımı siğiller üzerinde oldukça etkilidir. 2 adet aspirini ezip toz haline getirin üzerine 2 yemek kaşığı limon suyunu ilave edin karıştırın.

Ve siğil olan bölgeye sürün yarım saat bekletin ve durulayın. Bu karışım siğiller için oldukça etkili anti- viral özelliğe sahiptir. Bu karışımı günde bir kez olmak kaydıyla siğiller yok olana kadar tekrarlamalısınız. Sarımsak ve limon karışımı, siğilleri yok eder ve yayılmasını engeller. 1 diş sarımsağı ezin, üzerine 1 yemek kaşığı limon suyunu ilave edip karıştırın. Siğil olan bölgeye sürün yarım saat bekletin ve durulayın. Limonun içerdiği c vitamini ve sarımsağın da doğal bir antibiyotik olması virüsler için etkili bir karışımdır. Siğiller yok olana kadar her gün uygulamanızda herhangi bir sakınca yoktur.

SİĞİL TEDAVİSİNDE ALOE VERA ANTİBİYOTİK GÖREVİ GÖRÜYOR

Aloe vera ve elma sirkesi karışımı, Aloe veranın antibiyotik etkisiyle elma sirkesinin asidi birleşerek siğillerin yok olmasını sağlayacaktır. Biraz aloe verayı 1 yemek kaşığı elma sirkesi ile karıştırın. Siğil olan bölgeye uygulayın ve kurumaya bırakın. Düzenli kullanımda siğillerin eriyip yok olduğuna şahit olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu