Kadın

Ağda sonrası kıl batmalarının önüne nasıl geçilir.

Hemen hemen herkes de kıl tüy oluşur. Bunları temizlemek için bazen jilete bazen de ağdaya başvururuz. Her iki seçim sonrasında oluşabilen kıl batmalarıyla da karşılaşmamız kaçınılmaz. Ağda ile tüy alma yöntemi daha temiz ve kıl batıklarına daha az neden olmaktadır. Çünkü ağda ile tüm batık katmanlarını temizlemiş oluruz. Bazı kadınlar da cilt derisinin kendini yenilemesi uzun süre alır ve yağlı cildi olan bayanlarda daha çok batıklar meydana gelmektedir. Bu batık oluşma dönemlerinde keselenme yöntemi ile banyo etmeleri ciltlerini sürtmelerini öneririz. Kese ile banyo etmek cildi hem gençleştirdiği hem de ölü derilerden arındırdığı bilinmekte. Ayrıca vücudun dış etkenler ile teması halinde tahriş olmasını önler.

 Kıl Batmalarına doğal tedavi yöntemleri

Epilasyon sonrası kıllarınız da batık mı oluştu batıklar iyice cildinizde yer edinip kararmalara kalıcı lekelere dönüşmeden gelin tedavi edelim.

  • Batık kıllar için kullanılan ölü deriyi ciltten arındırıcı kremler kullanarak geçirilebilir.
  • Kese bezi veya kese taşı ile keselenmek de oldukça fayda sağlamaktadır.
  •  3 adet aspirini 1 su bardağı su da eritip batık oluşan bölgeye uygulayınız
  • Batık oluşan bölgelerinize limon suyu uygulayıp en az 1 saat bekletmek de kıllarınız için faydalı olacaktır.
  • Soğan ve gül suyu : Kıl batıklarımız varsa özellikle bacaklarınızda her ne kadar ağda yapmış olsanız da asla o pürüzsüzlüğü elde edemezsiniz sürekli kıl varmış gibi gözükmesi bir yana pütür pütür şeklinde elinize gelmesi de sinirlerinizi bozacaktır. Her derde deva soğan ile bu dertten kurtulun. 1 adet soğanın kabuğunu soyduktan sonra ortadan kesiyoruz ve iki parçasını da tavada ısıtıyoruz. Ilık dereceye geldiğinde batık oluşan bölgelerimizde 5 dakika bekleterek sürüyoruz sonrasında gül suyu ile cildimizi hem temizliyor hem de nemlendiriyor soğan kokusunu da alıyoruz. Bu tarifi haftada 3 kere denemeniz yeterli olacaktır.
  • Toz soda ( Karbonat )
  • Yarım çay bardağı karbonatı 1 bardak su ile karıştırıp bu kürü kıl batığı oluşan yerlerinize uygulayıp 5 dakika bekletiniz. Bu işlemi gün içerisinde 2 kez uygulayın.
  • Geçmek bilmeyen kıl batıklarınız mı var her evde bulunan madde ile kıl batıklarınızdan kurtulmak ister misiniz?
  • İşte tuz karışımı: 1 tatlı kaşığı tuzu 1 çay bardağı suda eritip bu karışımı kıl batan bölgenize sürünüz iltihaplanma kaşıntı sivilce gibi cilt hastalıklarına da oldukça faydası olan tuz kürünü 2 günde 1 kere uygulamanız yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu