Sağlık

Aç karnına yeşil elma tüketirsek, yüksek kolesterolü düşürüyor

Ancak yapılan araştırmalara göre sabah aç karnına yenebilen yeşil elmanın faydaları hem kalp için hem de zayıflamak için say say bitmez. Diyetisyenlerin danışanlarına hazırladıkları diyet listesinde meyveden zengin beslenme olmasa da hayatımızda meyveye yer ayırmalıyız. Çünkü içinde almamız geren vitamin ve mineraller vardır. Özellikle yeşil elma diğer elma türlerine göre protein, mineral ve lif açısından zengindir.

Sabahları bir adet yenen yeşil elma 80 kaloridir. Bol miktarda karbonhidrat ve aminoasit içerdiği için de enerji bakımından oldukça etkilidir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsak her sabah aç karnına bir adet yeşil elma yiyerek hem tok kalabilir hem de enerjik olabilirsiniz. Uyanır uyanmaz yediğiniz elmalar kahvaltı süresine kadar enerjinizi almanızı sağlar ve daha geç acıkırsınız, daha az yersiniz. Elmayı sabah tüketirseniz bağırsağın hareketini hızlandırıp daha çok enerji yakmanıza yardımcı olabilir. Günümüz insanlarının korkulu rüyası olan şeker hastalığından kaynaklı şeker dengesizliğini korur.

ŞEKER DÜZENLEYİCİ OLARAK DA KULLANILIR

Sabah kalkıp yediğimiz elmalar şeker miktarını düşürür ve dengeler. Bol miktarda potasyum içerdiği için kalp atışlarını düzenler. Aç karnına yenilen yeşil elma yüksek kolesterolü düzenler. Her sabah düzenli tüketildiğinde kronik kabız rahatsızlığını giderir. İçeriğinde bulunan c vitamini ve magnezyum birlikte hücrelerin yenilenmesine ve beyin hücreleri için oksijenin açığa çıkmasına yardımcı olur. Dişleri temizler ve diş plaklarını önler. Cilt sağlığı korur. Sabahları daha parlak bir ciltle uyanmanızı sağlar.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu