Sağlık

Aç karnına su içtiğimizde bakın vücudumuzda neler oluyor

Su hayatımız için çok ama çok önemlidir. Sağlıklı bir yaşam için vücudumuzun ihtiyacı olan suyu mutlaka gün içerisinde tüketmeliyiz. Vücudumuzda çektiğimin bir çok ağrının nedeni aslında vücudumuzdaki su ihtiyacından dolayı meydana geliyor.

Fakat çok su tüketmekte her zaman sağlıklı olmuyor. Özellikle soğuk su içmek vücudumuz için o kadar da yararlı olmayabiliyor. Sağlığımız için soğuk su yerine ılık su tüketmeyi tercih etmeliyiz. Ilık su tüketmenin sağlığımız için bir çok önemli faydaları var.

ılık su içmek

Ilık su içmenin sağladığı yararlar

 • Migren ağrılarına karşı bire birdir.
 • Eklem ağrılarına iyi gelir.
 • Çarpıntıyı engeller
 • Öksürük
 • Astım hastalığına iyi gelir.
 • Damar tıkanılığı
 • Kalp rahatsızlıkları
 • Kulak ve boğaz hastalıkları

Ilık su içmek sağlığımız için işte biraz önce saydığımız tüm bu faydaları sağlıyor. Ama ılık su tüketirken dikkat etmemiz gereken noktalar var. Dikkat etmemiz gereken noktaları şu şekilde özetleyebiliriz.

Ilık suyu sabahları aç karna tüketmeye dikkat etmelisiniz. Sabahları kalktığınızda kahvaltıdan önce dört bardak ılık su için. Başlangıçta bu miktar biraz fazla gelebilir.

Ama bu içeceğiniz ılık su sayesinde zamanla bir çok rahatsızlığınızdan kurtulabileceksiniz. Bu hastalıkları şu şekilde sıralayabiliriz. Sıcak su terapisi ile; 10 gün içerisinde mide hastalıklarınızdan, 6 ay içerisinde damar tıkanıklığından, 30 gün içerisinde şeker sorunundan kurtulabilirsiniz.

Ama şunu hatırlatmak isterim ki böbreklerimizin süzebileceği su miktarı sınırlıdır. Bu nedenle bu su terapisini uzun sürdürmek böbreklerimiz için sıkıntılı olabilir.

Soğuk su içmenin zararları

Soğuk su içmenin sağlığımız için zaraları

 • Soğuk su içmek kalp krizinin en büyük nedenlerinden biridir. Soğuk su içmek genç yaşta bizi etkilemiyor gibi görünse de ilerleyen yaşlarda bizi kötü etkileyecektir.
 • Soğuk su içmek karaciğer rahatsızlıklarının ana nedenleri arasındadır.
 • Soğuk su içmek mide rahatsızlıklarının başlıca nedenleri arasında gelmekte ve zamanla mide duvarına zarar vermektedir.

Aç karnına su içmek için 5 neden

Aç karnına su içmek cildinizi güzelleştirir ve cildinizin gerginleşmesini sağlar.

Aç karnına su içmek kilo vermeyi kolaylaştırır.

Aç karnına su içmek kötü alışkanlıklarımız var ise bu alışkanlıklar yüzünden vücudumuza giren zararlı maddelerin etkisini azaltır ve vücudumuzdan atılmasına yardımcı olur.

Özellikler pazartesi günleri yaşadığımız sabahları uykusuzluk ve yorgunluk çekmemizi engelleri.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu