Otomobil

2018 Yeni Toyota Auris Tanıtıldı

İlki 2010 yılında piyasaya sürülen Toyota Auris yeni kasası ile çok daha sportif ve modern. Cenevre otomobil fuarında Toyota tarafından tanıtılan yeni 2018 Toyota Auris hibrit motor seçeneği ile %50 ye varan yakıt ekonomisi ve düşük karbondioksit salınımı ile dikkat çekiyor. Aracın ilk günleri geçtiğimiz günlerde internete sızmış ve büyük beğeni görmüştü.

İlk nesillere göre Yeni Auris daha uzun ve daha alçak yapısı ile çok sportif bir görüntüye sahip. Bu araç ile çok iddialı olan Toyota Global Tasarım Genel Müdürü Simon Humphries yeni aracı şu şekilde nitelendirmektedir; ,’Yeni Auris ile amacımız iç mekan kullanışlılığından ödün vermeden pazarın en cesur ve dinamik hatchback modelini yaratmaktı.’

Yeni Auris 3 motor çeşidi ile piyasaya çıkıyor.

Toyota daha önce de duyurduğu gibi kullanıcılara disel motor seçeneği sunmuyor. Piyasaya 122 beygir gücünde 1.2 litre turbo benzinli motor ve daha fazla güç isteyenler için 180 beygir gücündeki 1.8 litrelik hibrit motor, 2.0 litrelik hibrit motor seçenekleri ile çıkacak.

Toyota sevenler tarafından dört gözle beklenen Yeni Auris adından çok söz ettireceğe benziyor.

Şahin

Bilgisayar programcılığı mezunu ve seo konusunda meraklı bir kişi. Güncel haberler, spor, teknoloji ve farklı makale türleri ile sizlerle buluşuyor olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu